JAVNI POZIV za podnošenje prijedloga kandidata za izbor članova Savjeta mladih Općine Kapela

Savjet mladih Općine Kapela je savjetodavno tijelo Općine Kapela, koje promiče i zagovara prava, potrebe i interese mladih u cilju njihovog sudjelovanja i odlučivanja o upravljanju javnim poslovima od interesa i značaja za mlade, aktivno uključivanje mladih u javni život te informiranje i savjetovanje mladih Općine Kapela.

Savjet ima pet (5) članova uključujući predsjednika i zamjenika predsjednika, koje bira Općinsko vijeće Općine Kapela.

U Savjet se biraju mladi koji u trenutku podnošenja kandidature za članstvo u Savjetu imaju od navršenih petnaest (15) do navršenih trideset (30) godina života te koji imaju prebivalište ili boravište na području Općine Kapela.

Osoba ne može istodobno biti član Savjeta i član Općinskog vijeća Općine Kapela.

Kandidature za članove Savjeta temeljem javnog poziva za isticanje kandidatura ističu udruge koje su sukladno statutu ciljano i prema djelatnostima opredijeljene za rad s mladima i za mlade, udruge nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj, učenička vijeća, studentski zborovi, pomladci političkih stranaka, sindikalne ili strukovne organizacije u Republici Hrvatskoj te neformalne skupine mladih (skupina od najmanje 5 mladih).

Rok za podnošenje prijedloga kandidata je 20 dana od dana objave javnog poziva na mrežnim stranicama Općine Kapela – www.opcina-kapela.hr.

Prijedlozi kandidata dostavljaju se u pisarnicu Općine Kapela ili se šalju poštom preporučeno na adresu: Općina Kapela, Bilogorska 90, 43203 Kapela s naznakom “Savjet mladih”.

Prijedlog kandidata koji je nepravovremen, nepotpun ili nepravilno sastavljen neće se razmatrati.