Održana konferencija za medije povodom predstavljanja projekta “Zaželi – Program zapošljavanja žena”

U vinariji Coner u Jabučeti u ponedjeljak 04.06.2018. je održana konferencija za medije na kojoj je predstavljen projekt ”Zaželi”.

Na konferenciji su uz načelnika Općine Kapela Danijela Kovačeca, pročelnika Ivana Babeca, predstavnika partnera projekta Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Nenada Martinovskog, administratorice projekta Jasne Bet i voditeljice projekta Anamarije Brežnjak, sudjelovali i predstavnici medija, te brojni mještani općine.

Pozdravljajući medije i okupljene goste, načelnik Općine Kapela je istaknuo kako je Općina Kapela putem projekta ”Zaželi” i sredstvima iz Europskog socijalnog fonda uspjela zaposliti šest dugotrajno nezaposlenih žena, koje će sljedeće dvije godine raditi na poslovima pomoći u kući starijim i nemoćnim osobama s područja općine, te da je ukupno vrijeme trajanja ovog projekta 30 mjeseci, od čega će ovih šest žena prvih nekoliko mjeseci provesti na edukaciji, a sljedeće dvije godine biti zaposlene i to s ugovorom do rujna 2020.godine.

Voditeljica projekta je detaljno objasnila na koji način funkcionira ovaj program. Cilj projekta je ublažavanje siromaštva i socijalne isključenosti, svaka žena će biti zadužena za četiri osobe starije životne dobi i osobe u nepovoljnom položaju s područja Općine Kapela koji će imati izravnu korist implementacijom ovog projekta, korisnici će primati pomoć i podršku u aktivnostima kao što su dostava namirnica, priprema obroka, odžavanje čistoće stambenog prostora, briga o higijeni, pomoć pri oblačenju i svlačenju, pomoć u socijalnoj integraciji, dostavi lijekova, plaćanju računa, ali i kroz razgovor i uključivanje u razne društvene aktivnosti.

Na kraju se načelnik Općine Kapela zahvalio svim nazočnim medijima, prisutnim mještanima općine na sudjelovanju te ih sve pozvao na osvježenje i laganu zakusku.

Organizacija konferencije je sufinancirana u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. iz Europskog socijalnog fonda.

Dijelite ovu objavu:
Koristimo kolačiće samo za analizu našeg prometa. View more
Cookies settings
Prihvaćam
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Tko smo

Naša mrežna stranica: https://opcina-kapela.hr/. Komentiranje je trenutno onemogućeno na našoj mrežnoj stranici. Molimo posjetite našu facebook stranicu gdje možete komentirati naše objave. Ove web stranice mogu prikupljati podatke o vama, koristiti kolačiće, ugraditi dodatno praćenje treće strane i pratiti vašu interakciju s tim ugrađenim sadržajem, uključujući praćenje vaše interakcije s ugrađenim sadržajem ako imate račun i prijavljeni ste na to web mjesto.
Save settings
Cookies settings
Scroll to Top Skip to content