Područna škola Gornje Sredice

Kratak opis projekta

Projektom poboljšanja energetske učinkovitosti i korištenjem obnovljivih izvora energije područne škole u Gornjim Sredicama napravljena je poboljšanje energetskih svojstava zgrade, u smislu uštede toplinske energije i toplinske zaštite. Također su napravljene uštede električne energije na način da je ugrađena rasvjeta sa LED tehnologijom te fotonaponski sustav za proizvodnju električne energije za vlastite potrebe, a višak proizvedene električne energije isporučuje se u elektro energetski sustav.

Ciljevi i očekivani rezultati projekta su

Osnovni cilj ovog projekta je poboljšanje energetske učinkovitosti i korištenje obnovljivih izvora energije područne škole Gornje Sredice. Rezultati projekta su ušteda toplinske energije do 17.820,57 kWh/a, ukupna ušteda CO“ do 1763 kgCO2. Zgrada prije energetske obnove imala je energetski razred G QH,nd= 311,06 (kWh/(m2a)), a poslije provedene energetske obnove C QH,nd= 62,47 (kWh/(m2a)). Dok je specifična godišnja primarna energija Eprim = 44,10 (kWh/(m2a)).

Ukupna vrijednost projekta

436.887,50 HRK

Iznos koji sufinancira EU

215.933,60 HRK

Razdoblje provedbe projekta

04.10.2018. – 04.10.2020. godine

Kontakt osobe za više informacija

Pročelnik JUO Ivan Babec

Telefon: 043 884 036

Poveznice

Dijelite ovu objavu:
Koristimo kolačiće samo za analizu našeg prometa. View more
Cookies settings
Prihvaćam
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Tko smo

Naša mrežna stranica: https://opcina-kapela.hr/. Komentiranje je trenutno onemogućeno na našoj mrežnoj stranici. Molimo posjetite našu facebook stranicu gdje možete komentirati naše objave. Ove web stranice mogu prikupljati podatke o vama, koristiti kolačiće, ugraditi dodatno praćenje treće strane i pratiti vašu interakciju s tim ugrađenim sadržajem, uključujući praćenje vaše interakcije s ugrađenim sadržajem ako imate račun i prijavljeni ste na to web mjesto.
Save settings
Cookies settings
Scroll to Top Skip to content