Svečano otvorena cesta Gornje Zdjelice u Općini Kapela

Načelnik Općine Kapela Danijel Kovačec i bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs, otvorili su Općinsku nerazvrstanu cestu Gornje Zdjelice.

Na zadovoljstvo svih mještana Gornjih Zdelica, cesta koja je bila u lošem stanju dugi niz godina došla je na red za obnovu. Dionica duga 1000 metara dobila je potpuno novi izgled, a vrijednost radova iznosila je 300 000 kuna, što je u potpunosti financirala Općina Kapela.

– Obnova ove ceste je moj posao i ja samo odrađujem ono što je dio moga posla i gledam da to radim čim bolje. Ovo za Zdelice nije kraj, mi smo prijavili cestu sve do Donjih Mosti i cilj nam je da to odradimo. Mi smo u boljoj poziciji nego ŽUC, jer možemo kandidirati nerazvrstane ceste na projekte Europske Unije. Sama Županija i Županijska uprava za ceste, je pokazala dobru volju. Mi smo potpisali dva sporazuma, a uskoro ćemo otvoriti i cestu Visovi – Kobasičari. Za dionicu Nove i Srednje Diklenice potpisali smo sporazum i uskoro će krenuti asfaltiranje. Mi asfaltiramo ceste zajedno sa Županijom kako bi održali nivo. Zahvaljujem se županu i Županiji, te ŽUC-u što nam pomažu i vide našu problematiku. Mi uvijek imamo podršku župana, rekao je načelnik Općine Kapela Danijel Kovačec.

– Meni je drago da je Općina svojim naporima, a načelnik to odlično radi, napravila svoj posao, a to je osiguranje normalnog standarda ljudima našeg kraja. Kada govorimo o Županiji, mi odlično surađujemo s Općinom Kapela. Što se tiče cesta, počeo je segment asfaltiranja cesta, jednu smo napravili u Staroj Diklenici, jedna se gradi u Kobasičarima, a treća će biti u Novoj diklenici. Kada bi svake godine uspjeli riješiti tri ceste brzo bi riješili sve probleme, a vjerujem da se to može u partnerskom odnosu. Ako ovako i nastavimo sve ćemo riješiti jer zajedno možemo bolje, izjavio je župan Damir Bajs.

Podsjetimo, Bjelovarsko-bilogorska županija je nakon gotovo četiri godine pauze, lani krenula s programom cestogradnje na svom području. Tako je prošle godine na području općine Kapela obnovljena dionica Stara Diklenica u duljini od 1100 metara u vrijednosti od 900.000,00 kuna. Riječ je o dionici makadamske ceste koja je presvučena novim slojem asfalta, a investitor radova bila je Županijska uprava za ceste.

Također, u tijeku su radovi i na dionici Visovi – Kobasičari, duljine 1290m, a uskoro se očekuje početak radova na dionici Nova Diklenica. Riječ je o dionicama koje će se financirati u omjeru 50-50 i to Županijske uprave za ceste i Općine Kapela.

Dijelite ovu objavu:
Koristimo kolačiće samo za analizu našeg prometa. View more
Cookies settings
Prihvaćam
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Tko smo

Naša mrežna stranica: https://opcina-kapela.hr/. Komentiranje je trenutno onemogućeno na našoj mrežnoj stranici. Molimo posjetite našu facebook stranicu gdje možete komentirati naše objave. Ove web stranice mogu prikupljati podatke o vama, koristiti kolačiće, ugraditi dodatno praćenje treće strane i pratiti vašu interakciju s tim ugrađenim sadržajem, uključujući praćenje vaše interakcije s ugrađenim sadržajem ako imate račun i prijavljeni ste na to web mjesto.
Save settings
Cookies settings
Scroll to Top Skip to content