U 2017. nastavlja se obnova prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije

Do kraja godine planira se obnova 20 kilometara prometnica vrijednih oko 20 milijuna kuna

Mladen Marušić, v.d. ravnatelj Županijske uprave za ceste, uz prisustvo bjelovarsko-bilogorskog župana Damira Bajsa, potpisao je Sporazume o zajedničkom sufinanciranju obnove prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije s čelnicima Grada Grubišnog Polja, Općine Kapela, Velike Pisanice i Severina.

Prigodom potpisivanja Sporazuma, župan Damir Bajs je istaknuo da je riječ o potpisivanju sporazuma vezanim za nastavak daljnje obnove prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije.

– Ovdje moram naznačiti da Županijska uprava za ceste nije već niz godina radila na obnovi prometnica i prošle godine, 2016. ušli smo u jedan veliki sveobuhvatni program koji treba nadoknaditi sve ono što je propušteno. Kada govorimo o tome, onda govorimo o činjenici da je u 2016. godini Bjelovarsko-bilogorska županija, točnije njena Županijska uprava za ceste asfaltirala desetak kilometara prometnica, vrijednih 10 milijuna kuna većinom sredstvima Županijske uprave za ceste. Uglavnom su asfaltirane ceste koje prolaze kroz naselja i one koje su prioritetne. Obnovu i modernizaciju cesta na području županije nastavljamo i u 2017. godini. Međutim, u studenom prošle godine Županijska uprava za ceste raspisala je Javni poziv prema jedinicama lokalne samouprave da same predlože dionice cesta na svom području koje su im prioritetne za obnovu. Na Javni poziv ŽUC-a javile se gotovo sve općine i gradovi i to po modelu financiranja 50:50. Tako ćemo danas potpisati četiri Sporazuma s Općinom Kapela, Velikom Pisanicom, Severinom, Gradom Grubišno Polje i naknadno peti s Gradom Čazmom. Sporazumi obuhvaćaju gotovo 8 kilometara prometnica koje će biti obnovljenje u 2017. godini i vrijednost obnove veća je od 4,5 milijuna kuna. Također moram istaknuti da je ovo samo početak potpisivanja ugovora, jer nama zahtjevi od općina i gradova još uvijek dolaze. Svaki pojedini zahtjev bude razmotren i kada uskladimo sve uvjete koje oni predlažu, onda ćemo potpisati ugovore i krenuti korak dalje. Nakon ovog potpisivanja, Županijska uprava za ceste krenut će prema raspisivanju natječaja za izvoditelje radova, rekao je župan i dodao da je ovo zimsko vrijeme prikladno za rješavanje ugovora, sporazuma i natječaja, a dolaskom lijepog vremena kreću i radovi.

Prema riječima župana, na temelju ovih zahtjeva i oni koji dolaze, u 2017. godini obnovit će se veliki dio prometnica na području županije.

– Što se tiče ukupne vrijednosti, kada sve spojimo, točnije ulaganje općina i gradova i Županijske uprave za ceste, ukupna vrijednost će biti preko 20 milijuna kuna. Time ćemo riješiti pitanje dobrog dijela prometnica i to prometnice s prioritetom, one koje prolaze kroz naselja, prometnice koje su bitne za prometnu povezanost i one koje su bitne radi ekonomskog i gospodarskog karaktera, naglasio je Bajs i dodao da je ovo najveći zahvat na županijskim cestama nakon dugog niza godina.

Mladen Marušić v.d. ravnatelj Županijske uprave za ceste zahvalio se načelnicima i gradonačelnicima koji su biti aktivni dionici da bi došlo do potpisivanja ovih ugovora.

– Ovi ugovori su prvi zato što su oni bili najaktivniji gdje smo definirali i sve stavke i ne samo njihov interes i koju dionicu, nego su i inženjeri Županijske uprave za ceste napravili troškovnike na terenu, vidjeli preliminarne cijene troškova, tako da bi mogli vidjeti je li sufinanciranje od 50% njima puno ili ne i procijeniti svoje mogućnosti. Tako smo sa ovih pet jedinica lokalne samouprave definirali sve parametre. Kod svih ostalih će uslijediti, neki su pri kraju, a neki još trebaju korigirati troškovnike. Sada je na nama, odnosno Županijskoj upravi za ceste raspisivanje natječaja prema javnoj nabavi, prema parametrima koji su unutar ovih ugovora, istaknuo je Marušić i dodao će sve biti napravljeno na vrijeme kako bi dolaskom ljepšeg vremena krenulo se s radovima.

Županu i ravnatelju Županijske uprave za ceste zahvalio se i načelnik Općine Kapela Danijel Kovačec, u ime svih mještana Općine Kapela, a posebno mještana na dionici između Kobasičara i Visova, gdje će se obnoviti oko 1.290 metara ceste koja je bitna i jednom dijelu mještana iz Općine Rovišće i Općine Zrinski Topolovac.

-U 2016. godini realizirali smo naselje Stara Diklenica. Što se tiče cesta, u Kapeli imamo još jednu cestu pa ako ostane sredstava, preporučamo se da i to napravimo do kraja godine, rekao je Danijel Kovačec, načelnik Općine Kapela.

Dijelite ovu objavu:
Koristimo kolačiće samo za analizu našeg prometa. View more
Cookies settings
Prihvaćam
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Tko smo

Naša mrežna stranica: https://opcina-kapela.hr/. Komentiranje je trenutno onemogućeno na našoj mrežnoj stranici. Molimo posjetite našu facebook stranicu gdje možete komentirati naše objave. Ove web stranice mogu prikupljati podatke o vama, koristiti kolačiće, ugraditi dodatno praćenje treće strane i pratiti vašu interakciju s tim ugrađenim sadržajem, uključujući praćenje vaše interakcije s ugrađenim sadržajem ako imate račun i prijavljeni ste na to web mjesto.
Save settings
Cookies settings
Scroll to Top Skip to content