Zaželi – Program zapošljavanja žena u Općini Kapela

Europski socijalni fond Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali  2014. – 2020. 

Zaželi – Program zapošljavanja žena

PROJEKT: Program zapošljavanja žena u Općini Kapela

NOSITELJ PROJEKTA: Općina Kapela

Kratak opis projekta

Projekt je izravno usmjeren na potrebe različitih ranjivih društvenih skupina bez obzira na nacionalne, vjerske raznolikosti i psihofizičke mogućnosti te podupire uključivanje svih starijih i nemoćnih građana s konačnim ciljem povećanja kvalitete života uključenih ciljnih skupina kao i krajnjih korisnika u Općini Kapela. Ovim projektom će se osnažiti i unaprijediti radni potencijal za 6 teže zapošljivih žena s nižom razinom obrazovanja s područja Općine Kapela kroz aktivnosti zapošljavanja u lokalnoj zajednici na 24 mjeseca čime će se ublažiti posljedice njihove nezaposlenosti i rizika od siromaštva, te ujedno potaknuti socijalna uključenost i povećati razina kvalitete života za najmanje 24 starije osobe i osobe u nepovoljnom položaju kojima je potrebna potpora i podrška u obavljanju svakodnevnih aktivnosti, pomoć u kućanstvu te pratnja i pomoć u njihovoj socijalnoj integraciji.

CILJEVI I OČEKIVANI REZULTATI PROJEKTA

Opći cilj projekta je omogućavanje pristupa zapošljavanju i tržištu rada ženama pripadnicama ranjivih skupina s područja Općine Kapela. Specifični cilj projekta je osnaženje i unaprjeđenje radnog potencijala teže zapošljivih žena i žena s nižom razinom obrazovanja s područja Općine Kapela, čime će se ublažiti posljedice njihove nezaposlenosti i rizika od siromaštva te ujedno potaknuti socijalnu uključenost i povećati razinu kvalitete života krajnjih korisnika.

TKO SU KRAJNJI KORISNICI?

Krajnji korisnici su starije i nemoćne osobe s područja Općine Kapela kojima će kroz projekt biti pružena odgovarajuća skrb i povećana kvaliteta života, s fokusom na samačka domaćinstva, osobe starije od 70 godina i osobe s potrebama za dodatnom skrbi.

UKUPNA VRIJEDNOST PROJEKTA I IZNOS KOJI SUFINANCIRA EU

1.446.115,68 kuna

Projekt je u potpunosti financiran iz sredstava Europske unije, Europskog socijalnog fonda.

RAZDOBLJE PROVEDBE PROJEKTA

30 mjeseci, 16. ožujka 2018. godine do 16.rujna 2020.

KONTAKT OSOBE ZA VIŠE INFORMACIJA

• Općinski načelnik Općine Kapela – Danijel Kovačec, ing. el.

M: 098/391-153

E: opcina-kapela@bj.t-com.hr

• Voditeljica projekta:

Anamarija Brežnjak, univ. bacc. oec.

M:099/371-3457

T:043/884-912

• Administrator projekta:

Jasna Bet, upr. referent

043/884-916

„Zajedno do fondova EU“

„Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Općine Kapela “

Više o EU fondovima

Dijelite ovu objavu:
Koristimo kolačiće samo za analizu našeg prometa. View more
Cookies settings
Prihvaćam
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Tko smo

Naša mrežna stranica: https://opcina-kapela.hr/. Komentiranje je trenutno onemogućeno na našoj mrežnoj stranici. Molimo posjetite našu facebook stranicu gdje možete komentirati naše objave. Ove web stranice mogu prikupljati podatke o vama, koristiti kolačiće, ugraditi dodatno praćenje treće strane i pratiti vašu interakciju s tim ugrađenim sadržajem, uključujući praćenje vaše interakcije s ugrađenim sadržajem ako imate račun i prijavljeni ste na to web mjesto.
Save settings
Cookies settings
Scroll to Top Skip to content