Na toranj župne crkve Marije Magdalene u Kapeli dignuto novo zvono

Crkveni toranj koji je srušen u potresu 1938. godine obnovljen je zahvaljujući inicijativi župnika Mireka Hrvojića još 2004. godine, a gradnja je počela 2011.

Potrošeno je 1,5 milijuna kuna, a u financiranju su sudjelovali Ministarstvo kulture, Bjelovarsko-križevačka biskupija, Općina Kapela i vjernici. Preostali posao nanošenja boje na fasadu koja je obnovljena u programu javnih radova Općine financirala je Općina Kapela. Tako će iz obnovljene bakrene kupole od sada zvoniti s visine od 38 metara. Podići teška zvona u kupolu nije bio lak posao.

Dijelite ovu objavu:
Koristimo kolačiće samo za analizu našeg prometa. View more
Cookies settings
Prihvaćam
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Tko smo

Naša mrežna stranica: https://opcina-kapela.hr/. Komentiranje je trenutno onemogućeno na našoj mrežnoj stranici. Molimo posjetite našu facebook stranicu gdje možete komentirati naše objave. Ove web stranice mogu prikupljati podatke o vama, koristiti kolačiće, ugraditi dodatno praćenje treće strane i pratiti vašu interakciju s tim ugrađenim sadržajem, uključujući praćenje vaše interakcije s ugrađenim sadržajem ako imate račun i prijavljeni ste na to web mjesto.
Save settings
Cookies settings
Scroll to Top Skip to content