Obnovljen toranj župne crkve Sv. Marije Magdalene u Kapeli

Misno slavlje bilo je služeno povodom izgradnje i blagoslova zvonika župne crkve

Svetom misom koju je predvodio Bjelovarsko-križevački biskup mons. Vjekoslav Huzjak u prepunoj župnoj crkvi u Kapeli u srijedu je održano misno slavlje i posvećenje novog zvonika. Misi je nazočio i Damir Bajs, bjelovarski župan sa suradnicima, te drugi poznati Bjelovarčani i stanovnici županije.

Crkveni toranj stradao je u potresu prije više desetljeća, a premda se i ranije pokušavalo obnoviti ga, svi su napori ostali uzaludni. Vizuru Kapele činio je krnji crkveni toranj koji je podsjećao na nekakvu kulu. Velikim naporom novog župnika vlč. Mireka Hrvojića u posljednjih nekoliko godina, uz potporu Bjelovarsko-križevačke biskupije, Bjelovarsko-bilogorske županije, Ministarstva kulture RH, Općine Kapela i uz učešće mještana i brojnih donatora toranj je obnovljen na zadovoljstvo svih te je vidljiv iz velike udaljenosti i sa prilaznih cesta kod dolaska u Kapelu.

Crkva je bila ispunjena do posljednjeg mjesta, a mještani su stajali i pred vratima. Na parkiralištima gotovo da i nije bilo mjesta. Nova vizura ovog malog mjesta i središta Općine Kapela sigurno će učiniti ponosnima mještane koji su već bili umorni od objašnjavanja što se dogodilo sa njihovom crkvom i kada.

Dijelite ovu objavu:
Koristimo kolačiće samo za analizu našeg prometa. View more
Cookies settings
Prihvaćam
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Tko smo

Naša mrežna stranica: https://opcina-kapela.hr/. Komentiranje je trenutno onemogućeno na našoj mrežnoj stranici. Molimo posjetite našu facebook stranicu gdje možete komentirati naše objave. Ove web stranice mogu prikupljati podatke o vama, koristiti kolačiće, ugraditi dodatno praćenje treće strane i pratiti vašu interakciju s tim ugrađenim sadržajem, uključujući praćenje vaše interakcije s ugrađenim sadržajem ako imate račun i prijavljeni ste na to web mjesto.
Save settings
Cookies settings
Scroll to Top Skip to content